Rahmanović strijelac u pobjedi Konyaspora (VIDEO)

Nogomet 11. dec 202114:03 1 komentar
İttifak Holding Konyaspor

Fudbaleri Konyaspora savladali su nakon preokreta u 16. kolu turske Super lige ekipu Karagumruka rezultatom 4:1.

Karagumruk je poveo već u 12. minuti, ali je Konya poravnala u 29. preko povremenog reprezentativca Bosne i Hercegovine Amara Rahmanovića.

Bytyqi je probio po lijevoj strani, odigrao povratnu loptu za Rahmanovića koji rutinski pogađa mrežu gola Viviana.

U dugom poluvremenu Konya je stigla do preokreta i ovjerila vrijedna tri boda. Najprije je Gurler pogodio za 2:1 u 53. minuti, da bi Guilherme i Gurler drugim golom u razmaku od svega tri minute ovjerili pobjedu.

Za Konyaspor na ovom susretu nastupili su i Ibrahim Šehić, te Amir Hadžiahmetović koji su odigrali cijeli meč. Rahmanović je igru napustio u 80. minuti kada ga je zamijenio Mpoku.