Ramić donio važnu pobjedu Slobodi protiv Borca u borbi za opstanak

Nogomet 15. maj 202216:56 > 17:46 0 komentara
Tuzlanski.ba

Fudbaleri Slobode ostvarili su veoma vrijednu pobjedu i upisali tri boda protiv Borca u 31. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine.

Tuzlaci su krenuli ofanzivno od samog početka susreta, jer su znali da moraju pobijediti Borac ukoliko žele ući u mirniju završnicu i borbu za opstanak.

Igrala se 14. minuta kada je Mirsad Ramić glavom poslije kornera matirao Nikolu Ćetkovića i doveo crveno-crne u vodstvo. Imao je napadač Slobode još jednu šansu četiri minute kasnije, ali nije uspio udvostručiti prednost svoga tima.

Na isteku prvog poluvremena Borac dolazi do poravnanja. Dok su na travnjaku Tušnja ležala dva fudbalera, Aleksandar Subić nije izbacivao loptu van igre. Uputio je centaršut u šesnaesterac Slobode do Milana Vušurovića koji vara Semira Bukvića za 1:1.

Gradimir Crnogorac član stručnog štaba Slobode isključen je u nastavku, jer mu je sudija Frano Jelić pokazao crveni karton zbog prigovora i negodovanja zbog toga što Banjalučani nisu ispoštovali fair-play.

VEZANE VIJESTI:

Ekipa iz Rudarske 2 tražila je penal u trećoj minuti sudijske nadoknade prvog dijela, ali Jelić nije pokazao za bijelu tačku na domaćina.

Junak momčadi iz grada soli bio je Mirsad Ramić, koji je ponovo pokazao zavidnu igru glavom. Veselinović je sjajno prošao po lijevoj strani, centrirao na glavu Ramića, koji ponovo dominantniji u skoku od svojih čuvara pogađa za konačnih 2:1. Bio je to šesti gol sezone za Jablaničanina u dresu Slobode ove sezone.

Sloboda je tako prekinula crni niz od tri vezana poraza i sada je na devetom mjestu sa 32 boda, šest više od zone ispadanja, gdje se nalazi Rudar. Borac je ostao na trećoj poziciji sa 50.

Naredna dva kola Sloboda će igrati protiv dva sarajvska kluba. Prvo 22. maja idu na Koševu Sarajevu, a sedam dana kasnije dočekuju Željezničar na Tušnju.