Ramsey i Roberts za pobjedu Velsa protiv Turske

Nogomet 16. jun 202119:54 > 19:59 0 komentara
REUTERS/Valentyn Ogirenko

Reprezentacija Velsa u okviru drugog kola Grupe A Evropskog prvenstva savladala je na Olimpijskom stadionu u Bakuu selekciju Turske rezultatom 2-0.

Prvu šansu na utakmici imao je Aaron Ramsey u 6. minuti susreta. Bale je poslao sjajnu loptu, Ramsey izlazi sam pred Cakira, ali golman Turske sjajno interveniše.

Vels je poveo u 43. minuti susreta preko Aarona Ramseya. Sjajnim pasom Gareth Bale proigrao je veznjaka Juventusa, ovaj izlazi sam na golmana Cakira i pogađa za vodstvo svoje reprezentacije.

Sjajnu šansu u 55. minutu za Tursku imao je Burak Yilmaz.  Ayhan je prebacio loptu koja dolazi na Yilmaza koji sam sa nekih pet metara šutira preko gola Dannyja Warda.

U 60. minutu penal za Vels. Gareth Bala je imao priliku udvostručiti prednost svog tima, ali je šutirao visoko preko gola.

Yilmaz je pokušao u 70. minuti, šutirao je glavom nakon ubačaja Celika, ali je Ward intervenisao bez većih problema.

Bale je imao novu šansu u 80. minuti susreta, James je ubacio loptu sa desne strane, kapiten Velsa šutira, ali njegov udarac brani Cakir.

Pobjedu Velsa ovjerio je Roberts koji je u petom minutu nadoknade pogodio na asistenciju Garetha Balea.

Vels će u posljednjem kolu igrati protiv Italije, dok će Turska svoj meč igrati protiv Švicarske. Oba meča su na rasporedu 20. juna.