Ramsey i Watkins donijeli pobjedu Villi, Norwich tone ka Championshipu

Nogomet 14. dec 202122:42 > 22:43 0 komentara
Reuters/Andrew Couldridge

Fudbaleri Aston Ville savladali su u gostima ekipu Norwich Cityja rezultatom 0:2 u 17. kolu engleskog Premiershipa.

Dean Smith je tako poražen od kluba sa kojim je počeo sezonu, a bolji od njega je bio Steven Gerrard koji je upisao i treću pobjedu na klupi Ville.

Poveo je tim iz Birminghama u 34. minuti, a strijelac je bio Jacob Ramsey na asistenciju Olea Watkinsa.

Villa je bila mnogo bolji protivnik, stvorili su veliki broj prilika, a pobjedu im je ovjerio asistent kod prvog gola Watkins u 87. minuti susreta.

Ekipa Stevena Gerrarda nakon ove pobjede zauzima 13. poziciju na tabeli sa 22 osvojena boda, dok je Norwich posljednjeplasriani sa 10 bodova.

U narednom kolu Norwich gostuje West Hamu, dok će Aston Villa dočekati ekipu Burnleya.