Rapsodija Brazila protiv Južne Koreje, zakazan susret sa Hrvatskom

Nogomet 05. dec 202221:54 1 komentar
REUTERS/Annegret Hilse

Fudbaleri reprezentacije Brazila bez mnogo muke savladali su Južnu Koreju i plasirali se u četvrtfinale Svjetskog prvenstva u Kataru.

Brazil je dominirao od samog starta, a prvi gol Karioke su postigle u 12. minuti strijelac je bio Vinicius Junior na aswistenciju Raphinhe.

Gol Viniciusa Juniora pogledajte OVDJE.

VEZANA VIJEST

Brazilci su osjetili da su Koreanci šokirani primljenim pogotkom, te su odmah krenuli po drugi. On je došao samo šest minuta kasnije. Richarlison je pao u šesnaestercu Koreje nakon kontakta u borbi za loptom a sudija Turpin bez oklijevanja pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač jedanaesterca bio je Neymar.

Njegov gol pogledajte OVDJE.

Brazilci nisu željeli stati tu, već su nastavili dominaciju i napade na gol protivnika. Treći gol bio je djelo Richarlisona, koji je u 29. minuti završio prekrasnu akciju “Selecaoa” za 3:0 nakon manje od pola sata igre.

Gol Richarlisona pogledajte OVDJE.

Ali, tu nije bio kraj. Samba se plesala i četvrti put na utakmici protiv Južne Koreje. Igrala se 37. minuta, kada je Lucas Paqueta poslao loptu u mrežu nakon sjajne asistencije Viniciusa Juniora za 4:0

Gol Paquete pogledajte OVDJE.

Mogli su Južnoamerikanci postići sigurno još najmanje dva gola, ali spriječila ih je, ili želja za egzibicionizmom, ili pad koncentracije u odsudnim trenucima.

U drugom poluvremenu oba tima nizala su šanse. Brazilci su svoje propuštali, a iz jedne od rijetkih koje su stvorili Koreanci, došao je utješni pogodak za Južnu Koreju. Igrala se 77. minuta utakmice, kada je nakon jedne odbijene lopte strijelac bio Paik Seung-ho.

Njegov pogodak pogledajte OVDJE.

Koreance pogodak kao da je probudio, pa su još jače krenuli naprijed. Možda su mogli i postići novi pogodak, budući da su stvorili najmanje dvije izgledne šanse, ali vremena jednostavno više nije bilo, te je Brazil, laške nego što se očekivalo objerio kartu za četvrtfinale Svjetskog prvenstva protiv selekcije Hrvatske.