Rapsodija Liverpoola na Anfieldu: Redsi deklasirali United u derbiju (VIDEO)

Nogomet 19. apr 202222:54 > 23:06 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Liverpoola deklasirali su u derbi susretu 30. kola engleske Premier lige najvećeg rivala Manchester United sa uvjerljivih 4:0.

Redsi su bili superiorni na svom terenu večeras, a do prednosti su stigli već u petoj minuti. Nakon sjajne akcije Liverpoola, Salah je uposlio Diaza koji je pogodio mrežu De Gee.

U 22. Egipćanin se nakon asistencije upisao i u listu strijelaca. Mane je nakon nove sjajne akcije Redsa uposlio Salaha koji pogađa mrežu Crvenih đavola.

Treba istaći da United u prvom dijelu nije uputio niti jedan udarac u gol protivnika.

Krenuo je United nešto agresivnije u drugom dijelu, dobre prilike propustili su Sancho i Rashford, ali je mreža Alissona ostala netaknuta.

Igrao je Liverpool zaista sjajno večeras, a novi gol postigao je Sadio Mane nakon još jedne prekrasne akcije Liverpoola. Ovoga puta Diaz je odigrao u sredinu za Senegalca koji sjajno pogađa mrežu gostiju.

Kraj debakla gostiju i veliku pobjedu Liverpoola kompletirao je Mohamed Salah drugim golom u 85. minuti. Diogo Jota je sjajno proigrao Egipćanina koji lobuje De Geu i postiže 22 gol u Premier ligi ove sezone.

Liverpool nakon ove pobjede zauzima lidersku poziciju na tebeli Premiershipa sa 76 bodova, dva više u odnosu na Manchester City, ali i meč više. United je šesti sa 54 boda.