Rashfordova „stotka“, De Gea spasio United!

Nogomet 30. okt 202219:28 0 komentara
REUTERS/Peter Powell

Fudbaleri Manchester Uniteda pobijedili su West Ham kod kuće sa 1:0 (1:0) u 12. kolu Premijer lige i sada su peti na tabeli sa 27 bodova, dok su Čekićari 13. sa 14 bodova.

United je bio bolji i konkretniji u ranoj fazi utakmice, pokušali su i Rashford i Ronaldo, ali je Fabianski ostao nesavladan.

Na drugoj strani je De Gea imao jednu odličnu intervenciju – poslije je sviran ofsajd, ali trenutno krkhom samopouzdanju Španca svaka takva odbrana je značajna. To će se i vidjeti u nastavku.

Do poluvremena su Đavoli zasluženo poveli, u 38. minutu. Na vrhu šesnaesterca desne strane kombinovali su Ericksen i Bruno, Danac je poslao savršen centaršut, a Rashford je na drugoj stativi skočio i glavom zakucao loptu u mrežu. Bio je to njegov 100. gol u dresu Uniteda.

Malo je opao tempo na startu drugog poluvremena, zatim je Ronaldo u 62. minutu šutirao pored gola, a potom je West Ham stvorio nekoliko opasnih situacija pred golom domaćih – Antonio, Dowson… Ili je odbrana Manchestera dobro reagovala ili Čekićari nisu bili dobri u završnici.

Sve je bliži bio West Ham izjednačenju, a u 82-83. minutu je De Gea imao dvije odlične intervencije u kratkom intervalu – prvo je odbranio udarac Antonia sa distance, a zatim i „glavu“ Zoume.

U jeku inicijative gostiju, United je vrlo lako mogao da riješi pitanje pobjednika u 86. minutu – Bruno je centrirao s desne strane, a lopta je posle Fredovog pokušaja glavom završila na stativi.

U nadoknadi vremena imao je West Ham još dvije izgledne situacije: Bowen je loše zahvatio loptu neometan na šest-sedam metara od gola, da bi De Gea paradom spriječio gol posle udarca sa oko 25 metara Declana Ricea.

U sljedećem kolu, United šestog novembra gostuje Aston Villi u Birminghemu, a tri dana ranije igra sa Real Sociedadom u gostima u Ligi Evrope.

West Ham igra sa Crystal Palacom 6. novembra, a tri dana ranije u Rumuniji gostuju FCSB u Ligi konferencije.