Raspucani United srušio Brentford

Nogomet 19. jan 202223:08 > 23:13 0 komentara

Odličnom igrom u drugom poluvremenu, Manchester United je savladao na gostovanju Brentford 3:1 u meču Premier lige.

Brentford je bolje otvorio utakmicu. Jensen u 12. i Sorenssen u 14. minutu imali su priliku da dovedu domaće u vodstvo. U prvom dijelu utakmice najozbiljniji pokušaj United je imao preko Dalota, koji je pokušao iz daljine u 32. minutu.

U nastavku je Manchester zaigrao znatno agresivnije. U 48. minutu Cristiano Ronaldo je pogodio prečku. Bila je to uvertira za vodstvo koje je donio Elanga sedam minuta kasnije na dodavanje Freda.

Nisu se tu zaustavili izabranici Ralfa Rangnicka. Bruno Fernandes je sjajno u 62. minutu asistirao Greenwoodu, kome nije bilo teško da pogodi mrežu Brentforda za 2:0.

Ubrzo je Greenwood napustio igru. Umjesto njega je ušao Rashford, koji koristi još jednu asistenciju Fernandesa za 3:0. Poraz domaćina ublažio je Toney golom u 85. minutu.

Nakon ovog trijumfa United se nalazi na sedmom mjestu sa 35 bodova, čak 21 manje od gradskog rivala Cityja, koji je lider u Premier ligi. Brentford je trenutno sa 23 poena na 14. mjestu.