Real Madrid osmi put osvojio evropski Super Kup

Nogomet 10. aug 202222:52 0 komentara
REUTERS/Kai Pfaffenbach

Fudbaleri Real Madrida osvojili su svoj prvi evropski trofej ove sezone, savladavši njemački Eintracht rezultatom 2:0 u utakmici koja je odigrana na Olimpijskom stadionu u Helskinkiju.

Utakmicu su oba tima počeli oprezno, pa u prvih desetak minuta nije bilo šannsi. Eintracht je u 14. minuti imao prvu veliku priliku, ali je Kamada iz sjajne pozicije šutirao ravno u Courtoisa.

Četiri minute kasnije prva prava šansa za Blancose. Benzema je pružio dobru lotpu na lijevu stranu za Viniciusa, koji je precizno šutirao iz prve. Lopta bi završila u mreži da Tuta nije spasio Eintracht ispriječivši se na gol liniji.

Kako se približavalo poluvrijeme, tako je Real igrao sa sve više samopouzdanja. Blancosi su došli u vodstvo u 37. minuti.

Benzema je glavom u šesnaestercu blizu aut linije poslužio Casemira, ovaj također glavom spustio loptu za Davida Alabu, kojem nije bilo teško poslati loptu u mrežu na faktički prazan gol.

Do poluvrmena nije bilo još velikih šansi, te se na odmor otišlo pri rezultatu 1:0.

U drugom poluvremenu Real nije dozvolio Eintrachtu da se rastrči i dozvoli da fudbaleri njemačkog tima ugroze gol Courtoisa. Štaviše, pojačali su posjed lopte i na taj način onemogućili Eintrachtu da stvore opasnu šansu.

Real je mogao i do dvostruke prednosti, ali šut Casemira u 61. minuti zaustavila je prečka.

Drugi gol je za Blancose ipak došao i to u 65. minuti. Vinicius je krenuo u prodor po lijevoj strani, poslužio je Benzemu na ivici šesnaesterca, a ovaj šutirao ne baš najbolje. Lopta je ipak prevarila golmana Trappa, i prošla mu kroz ruke za 2:0 Real Madrida.

Pred sami kraj utakmice Real je prepustio posjed lopte Einstrachtu, ali napadi njemačkog tima nisu bili dovoljno opasni kako bi ugrozili gol Madriđana, pa je ostalo konačnih 2:0.

Bio je ovo osmi trijumf u Super kupu Evrope za Real Madrid, dok će se Eintracht morati zadovoljiti svojim prvim nastupom.