Real Madrid prvi finalist španskog Superkupa (VIDEO)

Nogomet 12. jan 202222:32 > 23:04
REUTERS/Ahmed Yosri

Fudbaleri Real Madrida prvi su finalisti španskog Superkupa nakon što su poslije produžetaka u El Clasicu savladali Barcelonu sa 3:2.

Real Madrid je na samom početku bio mnogo konkretniji protivnik. Napravili su kraljevi nekoliko ozbiljnih prilika, a do zasluženog vodstva su stigli u 25. minuti susreta kada je pogodio Vinicius Junior.

Ipak, Barcelona se nije predavala i iz jednog od rijetkih napada u prvom poluvremenu stigli do poravnanja u 41. minuti. Luuk de Jong se sjajno snašao i pogodio mrežu Courtoisa.

U drugom poluvremenu Barcelona je ta koja je krenula dosta ofanzivno, ali je Real taj koji je stigao do 72. minuta. Najprije je Ter Stegen dobro reagovao, Benzema jednom pogodio stativu, ali je drugi put bio siguran.

Ansu Fati u 83. minuti donosi novo poravnanje nakon dodavanja Jordija Albe i meč odvodi u produžetke.

100. pobjedu Kraljevskom klubu u El Clasicu, u 98. minuti susreta donio je Federico Valverde nakon sjajnog kontranapada Real Madrida.

Madriđani će tako igrati u finalu ovog takmičenja u nedjelju, a za protivnika će imati boljeg iz duela između Atletico Madrita i Atletic Bilbaoa koji se igra sutra.