Real Madrid sa igračem više srušio Elche

Nogomet 30. okt 202116:05 > 16:08 0 komentara
REUTERS/Albert Gea

Fudbaleri Real Madrida savladali su na gostovanju ekipu Elchea rezultatom 2-1 u 12. kolu španske La Lige.

Junak Kraljevskog tima bio je mladi Brazilac Vinicius Junior koji je postigao dva pogotka.

Prvi u 22. minuti susreta kada je pogodio na asistenciju Mariana Diaza, a sa tim rezultatom se otišlo na odmor.

Domaćin je u 63. minuti ostao sa igračem manje kada je Jose Gutierrez Guti dobio drugi žuti, odnosno crveni karton. Igrača više Real je iskoristio deset minuta kasnije kada je Vinicius na asistenciju Luke Modrića postigao i drugi gol na susretu.

Sve što je Elche uspio do kraja susreta jeste utješni pogodak koji je u 86. minuti postigao Pere Milla na asistenciju Daria Benedetta.

Real Madrid je nakon ove pobjede zasjeo na lidersku poziciju španske La Lige sa 24 osvojena boda, isto koliko ima i drugoplasirani Sociedad, dok je Elche 15. sa 10 osvojenih bodova.