Real Preokrenuo Almeriju na startu Primere

Nogomet 15. aug 202208:28 0 komentara
REUTERS/Jon Nazca

Nogometaši madridskog Reala u obranu naslova španjolskog prvaka krenuli su pobjedom 2-1 na gostovanju kod Almerije.

Almeria je povela u 6. minuti utakmice, a strijelac je bio Largie Ramazani. Sve do 61. minute je domaći golman Fernando Martinez Rubio činio čuda i spašavao svoju mrežu, kad ga je konačno uspio svladati Lucas Vazquez koji je odbijenu loptu poslao u mrežu sa desetak metara.

U 75. minuti, nakon što je Luka Modrić izborio prekršaj na 20-ak metara od gola, Carlo Ancelotti je u igru ubacio Davida Alabu, a austrijski reprezentativac je iz slobodnog udarca iz prvog kontakta s loptom pogodio gornji lijevi ugao za pobjedu španjolskog i europskog prvaka.

Nogometaši Valencije domaćom pobjedom od 1-0 nad Gironom započeli su novu sezonu u LaLigi, iako su posljednjih 40 minuta dvoboja odigrali s igračem manje. Valencia je do pobjedničkog pogotka stigla na kraju prvog poluvremena, kad je Carlos Soler realizirao kazneni udarac (45+1). U sedmoj minuti nastavka isključen je domaći defanzivac Eray Comert, ali Girona brojčanu prednost na terenu nije znala iskoristiti.

U prvom dvoboju nedjeljnog programa nogometaši Real Sociedada su s minimalnih 1-0 slavili na gostovanju u Cadizu, kod istoimenog domaćina. Pogodak vrijedan tri boda postigao je Japanac Takefusa Kubo u 24. minuti. Real Sociedad je bio puno bolja i konkretnija ekipa te je zasluženo došao do pobjede.

Posljednje tri utakmice prvog kola nove sezone španjolskog prvenstva na rasporedu su u ponedjeljak kad će se sastati: Athletic Bilbao – Mallorca (17.30 sati), Getafe – Atletico Madrid (19.30) i Betis – Elche (21.30). (h)