Real se vratio iz mrtvih, Benzema ponovo heroj Blancosa

Nogomet 12. apr 202223:33 0 komentara
Action Images via Reuters/Paul Childs

U sjajnoj utakmici punoj preokreta u ukupnom rezultatu, madridski Real je savladao aktuelnog evropskog prvaka Chelseaja i plasirao se u polufinale Lige Prvaka.

Domaći su odlučili iskoristiti činjenicu da igraju na domaćem terenu, te zaposjeli sredinu terena na smom početku meča. Prvu priliku imao je Real nakon desetak minuta kada je Benzema iz slobodnog udarca šutirao pola metra iznad gola Mendyja.

Chelsea je ipak prvi došao do vodstva, i to iz prve prave šanse. U 15. minuti Werner je maestralno proigrao Masona Mounta, koji je pobjegao odbrani Madrida i lijepim pogotkom matirao Courtoisa.

Benzema je u 23. minuti imao priliku da izjednači, ali je njegov udarac sa dvadesetak metara zaustavila odbrana Chelseaja, a lopta je otišla u korner.

Real je pokušavao do poluvremena doći do izjednačenja, ali se rezultat u prvom poluvremenu nije mijenjao.

Nakon pet minuta drugog poluvremena Chelsea je udvostručio vodstvo tima iz Londona. Mount je iz kornera pronašao usamljenog Rudigera u šesnaestercu, a ovaj je glavom natjerao Courtoisa da drugi put vadi loptu iz mreže.

Real je odgovorio iz slobodnog udarca. Kroos je u 56. minuti dobro šutirao iz slobodnog udarca, ali je Mendy izvanrednom reakcijom odbranio pokušaj njemačkog fudbalera.

Mogao je Chelsea i do trećeg gola samo dva minuta kasnije. Kai Havertz je bio u dobroj prilici, ali je njegov šut završio na spoljnom dijelu mreže.

Treći gol je Chelsea postigao nakon kontranapada preko Marcosa Alonsa u 62 minuti, ali je Alonso igrao rukom, te je njegov gol poništen uz pomoć VAR-a.

Samo tri minute kasnije, Real je mogao do gola. Mendy je centrirao, ali je Benzema pogodio prečku.

Chelsea je ipak došao do trećeg gola. U 75. minuti Kovačić je uposlio Wernera, koji je nakon dva driblinga pogodio za 3:0, koji je od tog trenutka Plave vodio u polufinale.

Slavlje navijača Chelseaja trajalo je samo pet minuta. Luka Modrić je maestralno uposlio Rodryga, a ovaj postigao Realov prvi gol večeras, a četvrti ukupno u četvrtfinalnom dvomeču za 1:3, i ukupnih 4:4.

Mogao je Chelsea do četvrtog gola na utakmici, ali je Pulišić prvo u 90., a zatim u 93. minuti bio neprecizan. Regularni tok meča završen je rezultatom 1:3.

Sjajnu fudbalsku utakmicu vidjeli smo i u produžecima. Nakon samo pet minuta Vinicius je sa lijeve strane ubacio loptu u sredinu a Karim Benzema svojim 12. golom u Ligi Prvaka pogodio za 2:3, što je sada Realu bilo dovoljno za prolaz u polufinale.

Real je mogao izjednačiti i u samoj utakmici. Camavinga je u 105. minuti imao priliku da riješi pitanje ekipe koja će ovjeriti kartu za polufinale, ali je njegov udarac sa 16 metara otišao za malo preko gola.

Chelsea je ponovno mogao do prednosti u ukupnom rezultatu. U 113. minuti Ziyech je imao dobru šansu, snažno je šutirao u bliži ugao, ali je Courtois bio na mjestu. Tri minuta kasnije priliku je imao Jorginho, a minutu nakon toga i Havertz, ali nisu bili precizni.

Jorginho je imao još jednu priliku u 118. minuti nakon gužve u šesnaestercu, ali njegov šut iz okreta otišao je pored gola. Ipak su Blancosi uspjeli izdržati sve napade Chelseaja do kraja i plasirali se u polufinale.

Real će u polufinalu igrati sa boljim iz sutrašnjeg meča Manchester City – Atletico Madrid.