Redsi siloviti protiv Southamptona, Gerrardova Vila u seriji (VIDEO)

Nogomet 27. nov 202118:45 > 18:57 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

U tri poslijepodnevna susreta 13. kola Premijer lige, Liverpool je ubjedljivo slavio na Anfieldu protiv Southamptona 4:0. Aston Villa je zabilježila pobjedu u gostima protiv Crystal Palacea sa 2:0, dok golova nije bilo u meču između Norwicha i Wolverhamptona.

Poslije četvorke Arsenalu, Liverpool je istu porciju golova servirao i Southamptonu. A mogao je bar duplo više. Već poslije 90 sekunde zatresla se mreža Alexa McChartya, a strijelac je bio Diogo Jota, kome nije bilo teško da plasira loptu u gol poslije sjajne asistencije Andrewa Robertsona.

Portugalac je zatresao mrežu i za 2:0. Ovog puta asistent mu je bio sjajni Mohamed Salah u 32. minutu. Između ta dva gola Mane je zatresao mrežu posle centaršuta Robertsona, ali je gol poništen zbog ofsajda posle pregledavanja VAR.

Na 3:0 povisio je Thiago Alcantara, poslije prave bombe u 37. minutu. U drugom poluvremenu domaćin je imao više milosti. Bilo je dosta prilika, ali samo se jednom zatresla mreža Svetaca. U 52. minutu posle centaršuta Aleksander-Arnolda prvijenac ove sezone postigao je Virgil van Dijk i to nogom, za ubjedljivu pobjedu 4:0.

Liverpool je preskočio Manchester City i nalazi se na drugom mjestu sa 28 bodova, jednim manje od Chelsea, sa tim da ima utakmicu više od Plavaca i Građana. Southampton je 14. sa 14 bodova.

Dolazak Stevena Gerrarda probudio je Aston Villu. Prošle nedjelje pobeđen je Brughton poslije pet uzastopnih poraza 2:0, a pobeđen je i Crystal Palac 2:1 u gostima. Strijeci su bili Targett u 15. i McGinn u 86. minutu, dok je za Palace u samom finišu strelac bio Guehi.

Promjena trenera dobro se odrazila i na Norwich. Popularni Kanarinci pod vodstvom Deana Smitha, uspjeli su da poslije pobede nad Southamptonom dođu i do remija nad Wolvesima, odigravši 0:0. I sa tri vezana meča bez poraza nalaze se na 19. mestu sa devet bodova, koliko ima i 18. Burnley, a dva manje od Leedsa, prvog iznad zone ispadanja i tri više od poslednjeplasiranog Newcastlea.