Remi Besiktasa i Trabzonspora, Pjanić se vratio na teren nakon povrede

Nogomet 03. apr 202221:52 0 komentara
Beşiktaş

Fudbaleri Trabzonspora i Besiktasa remizirali su u derbi susretu 31. kola turske Superlige. Na kraju je rezultat glasio 1:1.

Meč je obilovao brojnim uzbuđenjima, varnicama, a nisu izostali ni kartoni.

Nakon što je prvi dio igre završen bez pogodaka, Cornelius je na poluvremenu zamijenio Nwkaemea i deset minuta kasnije pogodio mrežu Besiktasa.

Turkmen je centrirao, a Danac pogodio mrežu aktuelnog prvaka Turske.

Besiktas je do poravnanja, ali i do boda stigao u 71. minuti preko Rosiera. Ghezzal je prošao po desnoj strani, uposlio Francuza koji je matirao Cakira.

Gosti su meč završili sa igračem manje jer je Larin nakon udaranja jednog igrača Trabzona zaradio direktan crveni karton.

Reprezentativac Bosne i Hercegovine Miralem Pjanić se na teren vratio nakon skoro dva mjeseca. Mire se oporavio od teške povrede, a u 75. minuti je zamijenio Bezdogana. Edin Višća je za Trabzon igrao do 87. minute.

Trabzon je i dalje prvi na tabeli, a praktično je obezbijedio titulu prvaka sa 71 osvojenim bodom, 14 manje u odnosu na drugoplasirani Konyaspor. Besiktas je tek 7. sa 47 bodova.