Remi Borca i Tuzla Cityja, Vranješ vodeći na listi strijelaca

Nogomet 20. okt 202118:25 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri Borca i Tuzla Cityja remizirali su u zaostalom susretu 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1-1.

Domaći tim je imao prvu priliku na ovom susretu i to već u drugoj minuti susreta. Zakarić je centrira, Vranješ šutirao glavom, ali je Brajlović sjajno intervenisao.

Imao je aktuelni prvak inicijativu u uvodnom dijelu susreta, a narednu priliku za Borac imao je mladi Kulašin u devetoj minuti, ali je njegov udarac završio pored gola.

Pokušao je ponovo Vranješ u 16. minuti, Morris je blokirao, Vojnović je natrčao na odbijenu loptu, ali je prebacio visoko preko gola.

Prijetio je i Vranješ u dva navrata, kao i Vojnović, međutim Brajlović je briljirao među stativama gola Tuzla Cityja.

Gosti su prvu priliku imali u 37. minuti, Nokić je šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je pogodio prečku gola Pavlovića.

Borac je bio mnogo bolji protivnik u prvom poluvremenu, ali se na odmor otišlo bez pogodaka.

Prvu priliku u drugom poluvremenu imali su gosti, šutirao je Doffo, ali je njegov udarac odbranio Pavlović. Samo dvije minute kasnije, u 47. minuti Krpić pogađa za vodstvo Tuzla Cityja. Mehanović je šutirao, lopta pogodila stativu nakon čega se odbija na nogu Krpića kojem nije bilo teško pogoditi.

Nije domaći tim klonuo nakon primljenog pogotka, a do poravnanja su stigli već deset minuta kasnije. Šukilović je u kaznenom prostoru srušio Lukića, a sudija Grbić pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Stojan Vranješ kojem je ovo bio deveti pogodak u sezoni čime se izdvojio na vodećoj poziciji liste strijelaca.

Mehanović i Karjašević su pokušavali sa distance iznenaditi Pavlovića, ali su njihovi udarci završili bez većih problema u naručju golmana banjalučkog tima.

Imao je Borac još jednu veliku priliku u 72. minuti susreta. Vušurović je šutirao, a njegov udarac je završio na stativi gola Brajlovića.

Sedam minuta kasnije još jedna izgledna prilika za Banjalučane. Moraitis je šutirao nakon povratnog pasa Zakarića, ali lopta odlazi za malo pored gola Tuzla Cityja.

Do kraja susreta Banjalučani nisu uspjeli naći put do mreže gola Bakira Brajlovića, pa su ekipe podijelile bodove.

Isti ovi rivali će i u nedjelju igrati meč 14. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine, samo će ovoga puta Tuzla biti domaćin na stadionu Tušanj.

Tuzla City nakon ovog remija zauzima drugu poziciju na tabeli sa 27 osvojenih bodova, i tri boda manje u odnosu na prvoplasirani Zrinjski. Borac je s druge strane peti sa 19 osvojenih bodova.