Remi Borca i Željezničara u derbiju 12. kola Premijer lige BiH

Nogomet 04. okt 202120:00 0 komentara
FK Borac Banja Luka

Fudbaleri banjalučkog Borca i Željezničara remizirali su u derbiju 12. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine rezultatom 1-1.

Prvi su zaprijetili gosti i to u desetoj minuti. Mladi Gasal je sjajno povukao, šutirao sa 20-tak metara, ali bez većih problema za golmana Bojana Pavlovića.

Već u narednom napadu pokušao je Kulašin, ali je njegov udarac otišao visoko preko gola.

Veoma raspoloženi Gasal je ponovo pokušao u 14. minuti susreta, ali je ovaj put njegov udarac otišao pored gola.

Pet minuta kasnije novi pokušaj Željezničara. Ovoga puta je pokušao Crnčević, međutim njegov šut je izblokirao defanzivac Borca.

Veoma dobru igru tim sa Grbavice krunisao je u 33. minuti susreta. Subašić je nakon sjajnog prododa šutirao, njegov udarac samo kratko odbio Pavlović, a na odbijenu loptu natrčao Bojo za veliko slavlje gostujućih navijača.

Mogli su Plavi i udvostručiti prednost, šutirao je Mekić silovito sa 20 metara, ali je njegov šut završio na prečki gola Bojana Pavlovića.

Borac je djelovao dosta nemoćno u prvom poluvremenu, ali su ipak u zadnjim trenucima prvog poluvremena stigli do poravnanja. Primio je Vranješ loptu na rubu kaznenog prostora i pogodio mrežu Bendera za poravnanje. Bio je ovo već osmi pogodak u sezoni za sjajnog Vranješa čime je preuzeo vodeću poziciju na listi strijelaca.

Prvi u nastavku prijete domaćini i to preko Zakarića. Pokušao je krilni fudbaler Borca lukavo sa ruba kaznenog udarca, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Pokušao je u 51. minuti i Subašić sa velike udaljenosti, ali je i njegov šut završio pored gola banjalučkog tima.

U 57. minuti Moraitis iz dosta povoljne pozicije šutira glavom, ali njegov šut odlazi preko gola.

Lukić je imao priliku donijeti preokret svojoj ekipi u 69. minuti. Lopta je nakon velike gužve došla do Lukića koji je iz blizine prebacio loptu preko gola Josipa Bendera.

Pet minuta kasnije pokušao je i iskusni Marko Jovanović. Izveo je veoma dobro korner Zakarić, defanzivac plavo-crvenog tima glavom zahvatio loptu, ali njegov udarac odlazi preko gola.

Mekić je pokušao ponovo sa udaljenosti u 78. minuti, ali ovaj put njegov šut bez većih problema hvata Bojan Pavlović.

Upravo je Mekić dvije minute kasnije imao novu veliku priliku. Sjajno je probio do šesnaesterca Banjalučana, šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali njegov udarac odlazi za malo preko gola.

Vranješ je pokušao u samom finišu susreta, u 88. minuti susreta sa distance, ali je Bender sjajno reagovao.

Borac nakon ovog remija zauzima petu poziciju na tabeli Premijer lige sa 16 osvojenih bodova, Željezničar je peti sa dva boda manje.