Remi Kasimpase i Konye, nastupila četiri bh. fudbalera

Nogomet 27. sep 202120:59 0 komentara
Konyaspor

Fudbaleri Kasimpase i Konyaspora remizirali su u sjajnom susretu 7. kola turske Super Lige rezultatom 2-2.

Mnogo uzbuđenja viđeno je u prvom poluvremenu, a gosti su krenuli silovito. Najprije je Koka u 18. minuti na asistenciju Bytyqija pogodio Koka za vodstvo Konye, a tri minute kasnije i Serdar Guler udvostručio prednost.

Ipak, domaćin je smanjio rezultat u 29. minuti susreta, a mrežu gola Ibrahima Šehića na asistenciju Bozoka pogodio je Michal Travnik.

Kasimpasa je u drugom poluvremenu bila mnogo bolji tim, a do izjednačenja su stigli u 63. minuti susreta preko Bozoka koji je bio precizan sa bijele tačke.

Haris Hajradinović je za ekipu Kasimpase igrao do 87. minute kada ga je zamijenio Haspolat. S druge strane za Konyaspor Ibrahim Šehić i Amir Hadžiahmetović su odigrali cijeli meč, Amar Rahmanović je u igru ušao u 61. minuti susreta.

Konya je nakon ovog remija na 6. mjestu tabele turske Super Lige sa 13 osvojenih bodova, Kasimpasa je tek 16. sa 6 bodova.

Trabzon propustio priliku preuzeti lidersku poziciju

U drugom meču odigranom večeras Trabzonspor je propustio priliku da se pobjedom vrati na lidersku poziciju na tabeli, kod kuće su odigrali samo 1-1 sa Alanyasporom.

Gosti su poveli u 36. minuti preko Diedhioua, ali je u 42. minuti Andreas Cornelius postavio konačan rezultat susreta. Trabzon je meč završio i sa igračem manje, jer je Turkmen u 75. minuti zaradio drugi žuti karton.

Trabzonspor je nakon remija drugpolasirani tim na tabeli sa 15 bodova, bodom manje u odnosu na prvoplasirani Besiktas, dok je Alanya sedma sa 13 osvojenih bodova, kao i Konyaspor.