Remi Leotara i Borca u Trebinju

Nogomet 16. okt 202115:55 > 15:58 0 komentara
Facebook FK Borac Banja Luka

Drugu utakmicu 13. kola Premijer Lige BiH na stadionu Police u Trebinju odigrali su Leotar i Borac i podijelili bodove odigravši 1-1.

Iako je aktuleni prvak Bosne i Hercegovine u prvih dvadeset minuta igre imao posjed lopte na svojoj strani, Leotar dolazi do vodstva u 24. minuti preko Dejana Maksimovića. Bio je to prvi pogodak u sezoni za veznjaka ekipe iz Trebinja.

Nastavak utakmice donio je ne tako dobru igru sa obje strane. Ipak tim Branislava Krunića mogao je u samom finišu udvostručiti prednost, ali šut Aćimovića sa peterca nakon prekida uspjela je odbrana Banjalučana izblokirati, tako da se na odmor otišlo vodstom domaćina 1-0.

Trener gostiju Nemanja Miljanović na poluvremenu iz igre izvodi Envera Kulašina a uvodi Milana Vušurovića. To se isplatilo samo dvije minute u nastavku drugog poluvremena. Sjajan prodor Lukića i šut brani Vukanović, ali na odbijenu loptu dolazi upravo Vušurović koji pogađa mrežu Leotara za 1-1.

Sedamnaest minuta prije kraja Marko Perišić dobio je drugi žuti karton i Leotar je morao utakmicu nastaviti sa igračem manje. Nakon toga uslijedio je kratki prekid zbog koškanja i naguravanje igrača obje ekipe.

Domaći navijači do kraja meča u nekoliko navrata su skandirali “Lopovi” zbog sudijskih odluka uz korist FK Borac Banja Luka.

Šest minuta sudijske nadoknade igralo se u Trebinju, ali na kraju podjela bodova na stadionu Police i konačnih 1-1. Borac je trenutno četvrti na tabeli sa 18 bodova, a Leotar je sa 15 osvojenih bodova na sedmoj poziciji.