Remi na Etihadu, trka za titulu ostaje otvorena (VIDEO)

Nogomet 10. apr 202219:54 > 19:54 0 komentara
REUTERS/Phil Noble

Manchester City i Liverpool odigrali su sjajnu utakmicu u 31. kolu Premijer lige Engleske. Meč je završen 2:2.

Sedam kola prij kraja City ima 74, a Liverpool 73 boda, pa će borba za titulu vjerovatno ostati otvorena do posljednjeg kola.

Bolju igru u prvom poluvremenu pokazao je City. Poveli su već u petom minutu preko Kevina De Bruynea, lopta je zakačila Matipa i promijenila smjer za 1:0. Vratio se brzo Liverpool. Sjajnu saradnju bekovskog tandema Alexandar Arnold – Robertson krunisao je Jota u 13. minutu.

U nastavku prvog dijela, City je bio mnogo bolji i inicijativu je krunisao u 36. minutu, pošto je Jesus izbjegao ofsajd zamku i iskoristio odličan centaršut Cancela. Rezultatom 2:1 otišlo se na odmor.

Čim je počelo drugo poluvrijeme šok za domaće. Strašna asistencija Salaha za Manea, koji sjajno vara Edersona za 2:2.

Otvoren meč je viđen i u nastavku, velike šanse su propuštali Gabriel Jesus i Mahrez na jednoj, a Salah i Jota na drugoj strani. Nije više bilo promene rezultata i utakmica je završena identičnim rezultatom kao i u prvom dijelu sezone.