Remi Slobode i Želje, osma uzastopna pobjeda Zrinjskog u Premijer Ligi

Nogomet 27. nov 202116:55 > 17:10 0 komentara
Tuzlanski.ba

FK Sloboda i FK Željezničar podijelili su bodova na izuzetno teškom i blatnjavom terenu stadiona Tušanj. Zrinjski je ostvario osmu uzastopnu pobjedu protiv Posušja pod Bijelim brijegom i sada ima 13 bodova prednosti u odnosu na prvog pratioca Tuzla City.

Željezničar je prvio stigao u vodstvo protiv Slobode u Tuzli, igrala se 31. minuta kada je Vedran Vrhovac pogodio mrežu Semira Bukvića. Jedanaest minuta kasnije poravnanje timu iz Rudarske 2 svojom trećim golom u sezoni donio je napadač Mirsad Ramić. U drugom poluvremenu loš teren nije dozvolio previše dobre igre, te se rezultat nije mijenjao i ostalo je 1-1. Tuzlacima mi je ovo bio deveti remi u 18 utakmica i ekipa Mladena Žižovića ima najviše neriješenih rezultata u ligi i nalazi se na petoj poziciji sa 24 boda. S druge strane ekipa Tomislava Ivkovića upisala je osmi remi sezone i trenutno je sedma ekipa nacionalnog prvenstva. Sloboda u narednoj utakmici gostuje Borcu, dok će Željo na Grbavici dočekati Široki.

Nemanja Bilbija je sa dva nova pogotka bio junak Zrinjskog pod Bijelim Brijegom za 14 ovosezonsku pobjedu Mostaraca, a osmu uzastopnu u Premijer Ligi Bosne i Hercegovine. Bilbija je domaće doveo u vodstvo u 25. minuti. Na 2-0 povećao je Dragan Juranović početkom drugog poluvremenu. Samo minutu kasnije, nadu Posušju golom daje Tino Blaž Lauš. Međutim pitanje pobjednika riješio je Bilbija svojim 16. golom u sezoni deset minuta prije kraja meča. U narednom kolu Zrinjski igra još jednu domaću utakmicu protiv Leotara, a Posušje će na Mokrom Docu igrati protiv Rudara.