Remi u prvoj utakmici doigravanja za Ligue 1

Nogomet 26. maj 202222:19 > 22:20 0 komentara
AJ Auxerre

U prvoj utakmici dodatnih kvalifikacija za ostanak, odnosno ulazak u prvu francusku nogometnu ligu Auxerre i Saint-Etienne su igrali 1:1.

Gosti iz St. Etiennea poveli su 15. minutu preko Youssoufa i vodili sve do 86. minuta kad je izjednači Perrin na asistenciju Birama Turea.

Revanš je u nedjelju 29. maja u St. Etienneu.

Bio je to duel između 18. tima iz Ligue 1 (St. Etienne) i trećeg iz Ligue 2 (Auxerre), koji je prehodno u polufinalu play-offa eliminisao ekipu Sochauxa nakon boljeg izvođenja penala.

Pobednik play-offa igraće sledeće sezone u elitnoj Ligue 1 Francuske.

Saint-Etienne je ove sezone završio na 18. mjestu u prvoj ligi pa mora igrati dodatne kvalifikacije za ostanak u društvu najboljih član kojega je od 2004. godine, dok je Auxerre bio treći u drugoj ligi te traži povratak u prvu ligu u kojoj ga nema od 2012. godine.