Renan Lodi srušio Manchester United na Old Traffordu i odveo Atletico dalje

Nogomet 15. mar 202222:53 > 23:11
REUTERS/Phil Noble

Fudbaleri Atletico Madrida savladali su u revanš susretu 1/8 finala UEFA-ine Lige prvaka ekipu Manchester Uniteda na Old Traffordu rezultatom 1:0 i izborili prolaz u narednu rundu takmičenja.

Na početku susreta igralo se veoma oprezno sa obje strane. United je nešto više imao loptu u posjedu, a do prve prilike čekalo se do 13. minute. Dalot je sjajno prošao po desnoj strani ubacio za Elangu koji šutira pravo u Jana Oblaka. Imale su Jorgandžije mnogo sreće u tim trenucima.

U 16. minuti prva prilika za Atletico. De Paul je silovito šutirao sa ruba kaznenog prostora, ali je De Gea sjajno intervenirao i loptu poslao u korner. A nakon udarca iz ugla pokušao je i Savić, ali neprecizno.

Igrala se 25. minuta kada je udarac isprobao Diogo Dalot. Nakon dužeg napada Uniteda i dodavanja Freda, Portugalac se namjestio, šutirao, ali je to bilo preslabo za Oblaka.

Joao Felix u 34. minuti pogađa mrežu Uniteda, ali je gol poništen zbog ofsajd pozicije. Izbacio je Koke sjajno Diega Llorentea koji se nalazio u ofsajd poziciji, a ovaj ubacuje za Felixa koji pogađa mrežu Davida De Gee. Ipak, Llorente je prerano utrčao i gol je opravdano poništen.

United je u prvom poluvremenu konstantno držao loptu u nogama, kružio oko šesnaesterca protivnika, dok su izabranici Cola Simeonea vrebali na kontranapade.

Iako je United kontrolirao loptu, Atletico je taj koji je stigao do prednosti. Igrala se 41. minuta kada je De Paul odigrao sjajan pas za Felixa koji petom ostavlja za Griezmanna. Francuz ubacuje za Lodija koji neometan pogađa mrežu Uniteda. Gol možete pogledati OVDJE.

U samom finišu prvog dijela Bruno Fernandes je pokušao matirati Oblaka, ali je slovenski golman još jednom veoma dobro intervenirao.

United krenuo odlučno u drugo poluvrijeme

Najbolji pojedinac u redovima Crvenih đavola u prvoj dijelu, mlađahni Elanga prvi je pokušao i u drugom dijelu. Nakon samo 40 sekundi Šveđanin je pobjegao odbrani Atletica, šutirao, ali je lopta otišla pored gola.

De Paul je pokušao u 52. minuti. De Gea je loše ispucao loptu do Argentinca, ali je veznjak Jorgandžija šutirao po sredini gola.

Na novu priliku United je čekao do 59. minute. Nakon duže akcije Dalot je odigrao loptu na stranu za Sancha koji sa 10-tak metara od gola šutira silovito, ali i preko gola gostiju.

United je u prvih 15 minuta nastavka za razliku prvog poluvremena igrao veoma sporo i dosta teško dolazili su u prilike za postizanje pogotka.

U 62. minuti prijetio je i Gimenez nakon kornera koji je izveo Felix, ali je bio neprecizan i lopta je otišla preko gola.

Rafael Varane je imao veliku priliku u 72. minuti. Izveo je Fernandes slobodan udarac, a Francuz šutirao glavom, Oblak fenomenalno odbranio. Nakon toga Ronaldo pokušava atraktivno makazicama, ali i njegov udarac brani sjajni Jan Oblak.

Pokušavali su fudbaleri Uniteda do kraja susreta, ali bezuspješno pa se tako tim Diega Simeonea plasirao u narednu rundu takmičenja sa ukupnih 2:1.