Reprezentativke Njemačke prvakinje Evrope, Zeljković i Petev gledali finale

Nogomet 15. maj 202223:11 > 23:32 0 komentara
NS BiH

Kadetkinje Njemačke savladale su vršnjakinje iz Španije u finalu Evropskog prvenstva koje se održano u Bosni i Hercegovini.

Pobjednik i prvak Evrope odlučen je tek poslije penala (3:2), a poslije regularnog dijela bilo je 2:2. Finale na stadionu Grbavica pratilo je blizu 1.500 gledalaca.

Predsjednik Fudbalskog saveza BiH Vico Zeljković ugostio je predsjedavajuću UEFA-inog Komiteta za ženski nogomet Anne Rei, sa kojom je pratio susret Njemačke i Španije.

Utakmici je također prisustvovao i selektor Zmajeva Ivaylo Petev.

NS BiH
NS BiH
NS BiH
NS BiH

Povele su Njemice preko Stoldt u 15. minuti, a izjednačila je Artero u 28. minuti. To je bio rezultat prvog poluvremena.

Artero je asistirala Carli Camacho za preokret Španjolki u 63. minuti utakmice. Mara Alber je ipak dvije minute prije kraja susreta donijela izjednačenje Njemačkoj.

Junakinja finala bila je golmanica reprezentacije Njemačke Eve Boettcher koja je dobranila tri penala Španjolkama. Kod Njemačke promašila je samo Bender.

Bila je ovo osma titula prvakinja Evrope za Njemačku.

Finalom je okončano Evropsko prvenstvo za kadetkinje, a ovo je bilo prvo UEFA-ino takmičenje koje je organizirala BiH. U četiri bh. grada Sarajevu, Mostaru, Zenici i Širokom Brijegu u 16 dana odigrano je 13 utakmica.