Rijetko viđena golčina, makazicama pocijepao protivničku mrežu

Nogomet 14. sep 202122:07 > 22:09 0 komentara
Twitter

Rijetko viđen pogodak postignut je u čileanskoj drugoj ligi, i to na utakmici između Iberije i Limachea.

Početak utakmice protekao je u znaku odmjeravanja snaga. Igrala se deveta minuta, kada je Argentinac Gonzalo Aban sjajnim pogotkom, u maniru vrsnog golgetera zatresao protivničku mrežu i doveo goste u vodstvo.

Lopta je na rubu šesnaesterca odskočila u zrak, a Aban se u toj situaciji najbolje snašao i iz voleja makazicama postigao eurogol.

34-godišnji Aban je inače ovog ljeta u Limache stigao kao slobodan igrač, a sa dva gola u večerašnjoj utakmici dokazao je da nije za staro gvožđe.

U drugom poluvremenu Aban je postigao još jedan pogodak, a krajnji rezultat utakmice bio je 0-3 za Limache, koji se ovom pobjedom po broju bodova izjednačio upravo sa Iberijom na diobi drugog mjesta. Oba tima sada imaju po 25 bodova, dok je Recoleta za sada najbolji tim druge čileanske lige sa 27.