Rođeni kaznili grešku golmana Rudara i upisali nova tri boda

Nogomet 06. maj 202222:00 0 komentara
FK Velež Mostar

U posljenjem susretu današnjeg programa Premijer lige Bosne i Hercegovine Velež je na stadionu Rođeni sa 1:0 bio bolji od Rudara iz Prijedora.

Prvo poluvrijeme željeti će što prije da zaborave obje ekipe, a vrijedi istaći dalekometni pokušaj Radovca koji je bio neprecizan.

U drugom dijelu Velež je zaigrao nešto ofanzivnije, a do pobjede je stigao u 67. minuti susreta. Golman gostiju Šćekić je napravio veliku pogrešku, sve to dobro pratio Haris Ovčina koji je odigrao povratni pas za Pecu kojem nije bilo teško da zakuca loptu u mrežu Rudara.

Imali su gosti priliku poravnati rezultat u 79. minuti i to preko Kneževića. Šutirao je snažno, ali je lopta otišla pored gola.

Velež je ipak do kraja izdržao i upisao nova tri boda. Rođeni ovom pobjedom zauzimaju 6. poziciju na tabeli Premijer lige sa 37 bodova, dok je Rudar 11. sa 25 bodova.