Roma savladala Inter nakon preokreta u gostima, Džeki čitav meč

Nogomet 01. okt 202220:02 0 komentara
Isabella BONOTTO / AFP

Fudbaleri Rome priredili su iznenađenje i u derbi susretu 8. kola talijanske Serije A u gostima na Giuseppe Meazzi savladali Inter rezultatom 1:2.

Domaća ekipa je povela u 30. minuti kada je gostujuću mrežu pogodio Dimarco, međutim vodstvo Intera trajalo je kratko jer je u 39. izjednačio Paulo Dybala. Argentinski napadač je za Romu zabio treću utakmicu u nizu, a ukupno mu je ovo bio četvrti prvenstveni pogodak za rimski klub gdje je došao ovog ljeta.

Do 75. minute je stajao 1:1 rezultat, a tada je Chris Smalling na asistenciju Pellegrinija zabio gol za slavlje Rome. Premda je Inter do kraja napadao i pokušao se spasiti novog poraza, u tome nije uspio već je nakon 1:3 kod Udinesea upisao drugi prvenstveni poraz u nizu te je ostao sedmi na tabeli. Kapiten fudbalske reprezentacije Bosne i Hercegovine Edin Džeko odigrao je cijeli meč za Inter, a propustio je i jednu veoma dobru priliku. Inter ima četiri pobjede i isto toliko poraza.

Roma se ovom pobjedom barem privremeno popela na četvrto mjesto tabele.