Ronaldo ponovo spasio United protiv Atalante

Nogomet 02. nov 202122:57 > 23:01 0 komentara
REUTERS/Alberto Lingria

Fudbaleri Atalante i Manchester Uniteda remizirali su u 4. kolu grupne faze Lige prvaka rezultatom 2-2, dok je Villarreal sa 2-0 bio bolji od Young Boysa.

Atalanta je baš kao i u susretu od prije 15 dana u meč ušla dosta agresivnije od protivnika i do prednosti stigla već u 12. minuti susreta. Zapata je sjajno uposlio Slovenca koji pogađa mrežu Davida De Gee.

Imale su obje ekipe po nekoliko pokušaja u prvom poluvremenu, ali je poravnanje Unitedu donio Cristiano Ronaldo u prvoj minuti sudijske nadoknade. Bruno Fernandes je nakon sjajne akcije Crvenih đavola uposlio zemljaka, a Ronaldo rutinski pogodio mrežu Mussoa.

Atalanta do novog vodstva stiže u 56. minuti. Palomino je odigrao za Zapatu koji vara Maguirea i pogađa gol Uniteda. Pomoćnig Slavka Vinčića je u prvom mahu poništio pogodak, ali je nakon asistencije iz VAR sobe pogodak priznat.

Konačan rezultat postavio je Cristiano Ronaldo u drugoj minuti sudijske nadoknade sjajnim pogotkom, te tako ponovo spasio United od poraza protiv tima iz Bergama.

U drugom susretu grupe Villarreal je savladao Young Boys sa 2-0. Žutu podmornicu je u prednost doveo Capoue, da bi konačan rezultat postavio Danjuma.

Nakon četiri odigrana kola Villarreal je lider na tabelu grupe F sa sedam osvojenih bodova, isto koliko ima i Atalanda, United je treći sa 6, dok je Young Boys posljednjeplasirani sa 3 osvojena boda.