Rutina Cityja, asistencije De Bruynea i 14. gol Haalanda

Nogomet 17. sep 202215:32 0 komentara
Action Images via Reuters/Carl Recine

Fudbaleri Manchester Cityja pobijedili su kao gosti tim Wolverhamptona sa 3:0 u prvoj subotnjoj utakmici osmog kola Premijer lige.

Meč maltene nije ni počeo a na semaforu je već bilo – 0:1. Tačno u 56. sekundi Jack Grealish iskoristio je prodor Kevina De Bruynea i lako sa samo metar-dva matirao domaćeg golmana Josea Saa.

Nije su dugo čekalo ni na drugi pogodak. U 16. minutu asistencija je upisana Bernardu Silvi, ali bila je to zapravo individualna akcija sjajnog Erlinga Haalanda i precizan šut za njegov već 14. gol u sezoni (11. u Premijer ligi).

Standings provided by SofaScore

Kompjuter je izračunao da bi, ako nastavi u ovom ritmu, mladi Norvežanin mogao da postigne preko 60 golova u Premijer ligi ove sezone!

Kada je u 33. minut Irac u timu Wolvesa Nathan Collins dobio crveni karton zbog neopreznog starta na Grealishu bilo je jasno da će domaći tim pretrpjeti ubjedljiv poraz.

Nisu zapinjali Građani u drugom poluvremenu, ubacili su u ler, a kad je Guardiola malo podviknuo, De Bruyne je novom asistencijom pomogao Philu Fodenu da u 69. minutu postavi konačnih – 3:0!

Belgijancu je to bila 92. asistencija u Premijer ligi i on se po tome izjednačio sa legendarnim kapitenom Liverpoola i aktuelnim menadžerom Aston Ville Stevenom Gerrardom. S tom razlikom što je De Bruyne do tog učinka stigao sa čak 287 utakmica manje odigranih!

City je sa ovom pobjedom i utakmicom više odigranom pretekao Arsenal na prvoj poziciji Premijer lige.

U narednom kolu nakon reprezentativne pauze ekipu Pepa Guardiole očekuje gradski derbi sa Manchester Unitedom, dok Vukovi gostuju u Londonu ekipi West Hama.