Saka vodi Arsenal ka Ligi prvaka (VIDEO)

Nogomet 19. mar 202215:57 > 15:58 0 komentara
Reuters/Carl Recine

Arsenal nastavlja hod ka Ligi prvaka. Tim iz Londona savladao je na gostovanju Aston Villu 1:0 u zaostalom meču Premijer lige i učvrstio se na četvrtom mjestu na tabeli.

Nije izabranike Mikela Artete mnogo poremetio poraz protiv Liverpoola u srijedu na domaćem terenu. Odradili su igrači londonskog tima odličan posao i stigli do veoma važnog trijumfa.

Trenutak odluke viđen je u 30. minutu. Bukayo Saka je pokupio odbijenu loptu i sa ivice šesnaesterca savladao Emilijana Martineza. Prije gola Smith Rowe je promašio dvije dobre prilike. Ekipa Stevena Gerrarda nije u prvom dijelu bila opasna.

U nastavku najbolju šansu za domaće propustio je Ollie Watkins, koji je u 68. minutu pogodio stativu. Arsenal je poslije toga uveo meč u mirnu završnicu i stigao do tri vrijedna boda.

Trentuno zauzimaju četvrto mjesto sa 54 poena. Imaju četiri boda više i meč manje u odnosu na petoplasirani Manchester United. Aston Vila je deveta sa 36 bodova.