Šampion Italije goleadom otvorio novu sezonu Serie A

Nogomet 13. aug 202220:37 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Milana na najbolji mogući način započeli su novu sezonu u italijanskom prvenstvu, savladavši Udinese sa 4:2 na San Siru.

Ipak, nije sve dobro krenulo za Milaneze, koji su primili gol nakon samo 90 sekundi. Odbrana Milana je loše reagovala, a to je iskoristio Rodrigo Becao.

Milan je izjednačio u 11. minuti. Soppy je srušio Calabriju u šesnaestercu, a nakon provjere VAR tehnologije, sudija je pokazao na bijelu tačku. Theo Hernandez je bio siguran sa bijele tačke za izjednačenje. Poveo je Milan samo četiri minuta kasnije. Calabria je ponovo bio među glavnim ulogama. Ovaj put je centrirao sa desne strane nakon lijepe akcije Milana, a u šesnaestercu je najbrže do lopte stigao Ante Rebić, koji je pogodio za preokret.

Crno-bijeli se ipak nisu predavali, te su iskoristili jednu od rijetkih šansi u prvom poluvremenu da izjednače. Adam Masina je pogodio glavom centaršut iz teške pozicije, te se rezultatom 2:2 otišlo na odmor.

Milan je u nastavku krenuo po novi pogodak, a za to ima je bila potrebna samo jedna minuta. Leao je centrirao u šesnaesterac, lopta se odbila od jednog odbrambenog igrača Udinesea pravo na nogu Brahimu Diazu kojem nije bilo teško sa dva metra poslati loptu u mrežu za novo vodstvo.

Konačnih 4:2 postavio je Ante Rebić svojim drugim golom u 68. minuti.

U utakmici između Sampdorije i Atalante, gosti iz Bergama su slavili rezultatom 2:0.