Sarajevo na očajnom travnjaku u Bijeljini bolje od Radnika

Nogomet 06. nov 202118:56 0 komentara
N1

Fudbaleri Sarajeva savladali su u 16. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine u gostima Radnik rezultatom 1-0.

Susret se igrao po dosta teškom i lošem terenu, koji je doslovno bio poplavljen uslijed obilnih padavima.

Lopta se doslovno “nabijala” s obje strane, a Sarajevo je do prednosti stiglo u 18. minuti susreta. Đokanović je šutirao s 20 metara, lopta po lošem terenu nezgodno odskočila i prevarila golmana Hodžića.

Blagojević je zaprijetio za Radnik u 37. minuti susreta, ali je nejgov šut otišao visoko pored gola.

U 42. minuti Motika je šutirao veoma dobro nakon kornera Radnika, ali je lopta otišla pored gola.

Bordo tim prijeti u 57. minuti susreta. Kobiljar je istrčao sjajnu kontru, odlučio uposliti Ahmetovića koji je bio za malo neprecizan.

U samom finišu veliku priliku za Radnik propustio je Batar, Dizdarević je fenomenalno intervenisao.

Sarajevo nakon ove pobjede zauzima treće mjesto na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 25 osvojenih bodova, Radnik je posljednjeplasirani sa 10 bodova.