Sarajevo slavilo u derbiju, eurogol Bodula

Nogomet 22. sep 202122:25 > 22:29 0 komentara
FK Željezničar

Fudbaleri Sarajeva slavili su sarajevskom derbiju u 10. kolu Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Željezničara rezultatom 2-0.

Greška Pidre

Bordo tim je zaprijetio na samom početku susreta već u drugoj minuti zaprijetio je Bodul, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Pet minuta kasnije šutirao je Crnčević iz velike udaljenosti ali njegov udarac je blokirao Trako.

U 25. minuti Blažević šutira iz dobre pozicije, ali po sredini gola i bez većih problema za Dizdarevića.

Tri minute kasnije Pidro pravi veliku grešku, ali Mujezinović se nije snašao i šutirao je preko gola.

U 30. minuti susreta Sarajevo dolazi do prednosti. Mirko Oremuš je proigrao iskusnog Mersudina Ahmetovića koji pogađa za erupciju domaćih navijača na stadionu Asim Ferhatović – Hase. Gostujući fudbaleri su u ovoj situaciji reklamirali ofsajd poziciju Oremuša, ali se sudija Irfan Peljto nije oglasio.

Do kraja poluvremena Mekić je pokušao poravnati rezultat, ali je njegov udarac otišao pored gola.

Izabranici Gorana Sablića zaigrali su još bolje u nastavku utakmice i već u 50. minuti Šabanović je šutirao nakon lijepog centaršuta Oremuša, ali je Bender sjajnom Paradom spriječio drugi pogodak Sarajeva.

Ipak u 57. minuti Bender nije imao šanse. Darko Bodul je izveo slobodan udarac sa nekih 25 metara i pogodio same rašlje gola Željezničara.

Dvije minute kasnije Bodul je napravio slalom kroz odbranu Željezničara, šutirao snažno, ali je Bender upisao još jednu vrhunsku intervenciju.

Bekrić je pokušao za Željezničar u 65. minuti nakon dodavanja Malića, međutim pored gola Sarajeva.

Pokušao je do kraja još i Blažević sa distance ali dosta neprecizno.

Sarajevo nakon ove pobjede zauzima treću poziciju na tabeli Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 17 osvojenih bodova, Željezničar je osmi sa 11 bodova.