Sarajevo uspješno počelo sezonu, pao banjalučki Borac

Nogomet 24. jul 202218:53 1 komentar
FK Borac

U derbi susretu drugog kola Premijer Lige Bosne i Hercegovine u fudbalu Sarajevo je savladalo Borca rezultatom 1:3.

U Prvom poluvremenu Sarajevo je bilo opasnije, iako su obje ekipe imale prilike za postizanje pogodaka. Domaći su prijetili iz prekida, dok je Sarajevo imalo svoje prilike iz nekoliko akcija tokom prvog poluvremena.

Ipak golova u prvom dijelu meča nije bilo.

Odmah na početku drugog dijela Sarajevo je povelo. Varešanović se sam izborio za loptu na svojoj polovini, istrčao kontranapad sa loptom u nogama i šutirao sa dvadesetak metara za 0:1.

Izjednačio je Borac samo minut kasnije, ali je Zakarić prilikom kontrolisanja lopte igrao rukom, te je pšogodak poništen.

Domaći su izjednačili u 70. minuti golom Mrkajića, ali je Sarajevo samo šest minuta kasnije ponovo povelo preko Rijada Kobiljara, koji je primio dobru loptu u šesnaestercu, prevario Ćetkovića i proslijedio loptu u praznu mrežu.

Treći gol Sarajeva došao je nakon greške golmana Borca Ćetkovića, koji je primio loptu u svom šesnaestercu, bespotrebno driblao napadače Sarajeva. Ahmetović je došao do lopte, poslužio Ikića, koji je pogodio za konačnih 1:3.

Sarajevo sada ima tri boda na tabeli iz jedine odigrane utakmice, dok Borac ima samo jedan iz dva odigrana meča.