Sarajevu samo bod iz Trebinja, Rudar remizirao protiv Borca

Nogomet 02. apr 202216:54 0 komentara
FK Sarajevo

U terminu od 15 sati danas su odigrana tri susreta 24. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine. Veliku pobjedu upisao je Radnik, dok su Sarajevo i Borac osvojili samo po bod.

Sarajevo je bilo veliki favorit protiv Leotara u gostima. Bordo tim je upravo prije mjesec dana slavio na “Policama”, ali danas nije bilo tako. Meč je završio bez pobjednika 1:1.

Poveo je Leotar već u 9. minuti. Mario Krstovski je pobjegao Nihadu Mujakiću, šutirao, njegov udarac odbranio Dizdarević, ali je naodbijenu loptu natrčao Dujaković i doveo Leotar u prednost.

Ipak, Sarajevo je do poravnanja, ali na kraju će se ispostaviti i konačnog rezultata stiglo u 16. minuti kada je pogodio Hamza Čataković.

Radnik upisao veliku pobjedu

Sloboda i nakon odlaska Mladena Žižovića ne zna za pobjedu. Ovoga puta od tuzlanskog tima bolji je bio tim Radnika sa 2:1.

Ante Živković je pogodio za Bijeljince u 21., a veliku pobjedu ovjerio Đorđe Pantelić u 44. minuti. Sloboda je do kraja susreta uspjela samo ublažiti poraz. Gol je postigao Mujagić.

Meč je odigran u veoma teškim uslovima baš kao i onaj u Prijedoru gdje je domaći Rudar vodio do posljednjih sekundi susreta, ali je Borac uspio uzeti bod.

Poveli su domaćini sa dva veoma brza gola. U 23. minuti je pogodio Demir Jakupović, a Nikola Mandić četiri minute kasnije udvostručio prednost.

Ipak, Meleg je Banjalučanima donio poravnanje u 40., da bi u posljednjim sekundama utakmice veliki bod gostima donio Amar Begić.