Schmeichel odbranio Zahi dva penala, Burnley pred ispadanjem

Nogomet 10. apr 202217:15 0 komentara
Reuters/Molly Darlington

Odigrana su još tri susreta 32. kola Premijer lige. U sva tri meča slavili su domaći timovi Leicester, Norwich i Brentford.

Polako se kristališe koje tri ekipe će sljedeće sezone igrati u Championshipu. Norwich i Watford su i dalje prvi kandidati, ali tu je i Burnley. Ekipa Seana Dychea doživjela je četvrti poraz u posljednjih pet susreta i to protiv jednog od direktnih konkurenata za opstanak – Norwicha.

Kanarinci su na svom terenu slavili 2:0. Golove su postigli Lees Melou u devetom minutu i Teemu Pukki u 86. minutu. Norwich je ostao i dalje posljednjeplasirani, ali sada ima samo tri boda manje od Burnleya, kome Everton bježi četiri boda.

Brentford je napravio još jedan veliki korak ka obezbjeđivanju opstanka. Slavio je kod kuće protiv West Hama 2:0, u režiji tandema Mbeumo-Toney. U 48. minutu Toney je asistirao Mbeumu, a onda su u 64. minutu razmjenili uloge, pa je Mbeumo asistirao Toniju. Sa ova tri boda Brentford je zoni ispadanja pobjegao za 12 bodova, dok su Čekičari prilično zaostali u borbi za Ligu šampiona.

U dulu ekipa koje su zakucane za sredinu tabele Leicester je pobedio Crytsal Palace 2:1. Lisice su golove postigle u 39. i 45. minutu preko Lookmana i Dewsbury-Halla. Najzanimljiviji momenat dogodio se u 65. minutu. Casper Schmeichel je odbranio penal Zahi, ali je zbog utrčavanja Soyungua ponovljen. Potom je ponovo Danac odbranio udarac sa bijele tačke, ali je Zaha naletio na odbijenu loptu i glavom je sproveo u mrežu. Ipak, ostalo je 2:1 i to je prvi poraz Palacea u gostima u 2022.