Sedam golova i pobjeda Lazija u Speziji

Nogomet 30. apr 202223:00 > 01. maj 2022 01:07 0 komentara
S.S Lazio

Spezia i Lazio odigrali su fenomenalan meč na stadionu Alberto Picco, a prisutni su mogli uživati u čak sedam pogodaka. Spezija je vodila tri puta, a Rimljani su ipak slavili na kraju.

Petko Hristov doveo je Speziju u vodstvo nakon samo devet minuta igre. Asistirao mu je Verde. Odgovor je stigao u 33. kada je iz penala Ciro Immobile bio precizan. To je bio 27. gol u Seriji A za rimskog golgetera. Četiri manje sada ima Dušan Vlahović na drugoj poziciji liste strijelaca.

Ipak, radost Nebeskoplavih je trajala samo dvije minute. Spezia je došla do 2-1 preko Kevina Agudela. Do kraja prvog djela domaćinu je poništen gol Verdea poslije VAR-a zbog ofsajda.

Kao i u prvom dijelu, prvi gol i u drugom poluvremenu viđen je poslije devet minuta igre. Autogolom Provedela Lazio dolazi do 2-2.

Opet kao i u drugom dijelu, izjednačenje ekipe iz Rima trajalo je svega dvije minute. Hristov drugim golom na meču matira Strakoshu.

Nije se predavala ekipa Maurizija Sarrija i Stefan Milinković-Savić donio je treće izjednačenje Rimljanima u 68. minuti.

Veliku pobjedu u borbi za Evropu Laziju donio je Francesco Acerbi, poslije asistencije Luisa Alberta u 90. minutu.

Program N1 televizije možete pratiti UŽIVO na ovom linku kao i putem aplikacija za Android|iPhone/iPada boda.