Senzacija: Eintracht savladao Barcelonu i plasirao se u polufinale Lige Evrope

Nogomet 14. apr 202222:58 > 23:02 0 komentara
REUTERS / Albert Gea

Od večeras su poznati svi polufinalisti UEFA-ine Lige Evrope. Nakon što se nešto ranije u polufinale plasirao Leipzig, večeras su to učinili i Eintracht koji je priredio veliku senzaciju i eliminisao veliku Barcelonu, ali i West Ham koji je bio bolji od Lyona.

Barcelona je senzacionalno poražena sa 2:3 od Eintrachta. Briljirao je reprezentativac Srbije Filip Kostić.

Eintracht je u prvom poluvremenu dominirao na Nou Campu. Njemačka ekipa je briljirala, dok je Barcelona s druge strane bila očajna.

Poveo je Eintracht već u četvrtoj minuti i to preko Filipa Kostića koji je pogodio sa bijele tačke. Prethodno je Garcia faulirao Lindstroma. Gol Kostića pogledajte OVDJE.

REUTERS/Albert Gea

Barcelona je bila potpuno bezopasna u prvom dijelu. Nisu napravili niti jednu izglednu priliku, a prednost Frankfurta udvostručio je Rafael Borre u 36. minuti. Kolumbijac je povukao loptu sa 40 metara, sa nekih 20 šutirao i pogodio rašlje gola Marca Andrea Ter Stegena.

Golčinu Borrea pogledajte OVDJE.

Prijetila je Barcelona u drugom dijelu i to u nekoliko navrata, ali je prvu veliku priliku u 59. minuti imao Lindstrom. Pobjegao je Danac odbrani Blaugrane, izašao sam na Ter Stegena, ali je njemački golman izašao kao pobjednik.

Ipak, Frankfurt postiže i treći gol. Filip Kostić postiže drugi gol za debakl Barcelone na Camp Nou. Gol reprezentativca Srbije pogledajte OVDJE.

Busquets je u 85. minuti postigao gol za Blaugranu, ali je on poništen zbog ofsajda. Ipak, isti fudbaler u prvoj minuti sudijske nadoknade postiže gol za 1:3. To je bilo sve što je Barcelona uradila na ovom meču. Gol Busquetsa pogledajte OVDJE.

Imali su Katalonci penal u desetoj minuti nadoknade. Ndicka je faulirao jednog od fudbalera Barcelona, a sudija Dias pokazao na bijelu tačku. Siguran izvođač najstrožije kazne bio je Memphis Depay. Iako je Barcelona bila u velikom naleti, vremena nije bilo pa je Frankfurt slavio prolaz dalje.

West Ham deklasirao Lyon

West Ham je nakon 1:1 u prvom susretu, večeras u gostima deklasirao Lyon sa 3:0.

Lyon i West Ham su krenuli u nadigravanje od samog starta, ali su Čekićari ti koji su realizovali šanse u prvom dijelu.

Poveli su u 36. minuti preko Dawsona. Englez je pogodio nakon ubacivanja Pabla Fornalsa.

REUTERS/Sarah Meyssonnier

Prednost londonske ekipe udvostručio je Declan Rice u 44. minuti.

West Ham treći gol postiže nakon samo tri minute igre u drugom dijelu. Fornals upisuje drugu asistenciju, a Bowen pogađa za 0:3.