Senzacija: Giresun “pregazio” Bešiktaš, Pjanić igrao jedno poluvrijeme (VIDEO)

Nogomet 27. nov 202120:08 > 20:08 0 komentara
Facebook Besiktas

Senzacija u Turskoj – novajlija Giresunspor „zgazio“ je šampiona Bešiktaš i to u Istanbulu sa 4-0. Bosanskohercegovački reprezentativac Miralem Pjanić odigrao je 45 minuta, kada ga je na poluvremenu zamijenio Welinton.

Odavno crno-bijelima sa Vodafone Arene ne cvjetaju ruže, ali da su u toliko velikoj dubiozi niko nije mogao ni da pretpostavi. Doskorašnji „fenjeraš“ razbio je iluzije ekipe Sergena yalcina da može do odbrane titule u aktuelnoj sezoni.

Gol Diabatea, sa bijele tačke, u 22. minutu, najavio je da fudbaleri Giresuna neće epizodnu ulogu u Istanbulu. Bešiktaš 17 minuta kasnije ostaje sa desetoricom – isključenje Uysala najavilo je raspad u igri domaćina. Početkom drugog poluvremena, Balde je na asistenciju Pereza pogodio za 0:2. Uslijeedila su još dva „rafala“ gostiju, preko Serginha u 64. i Champnessa u 90. za konačnih 0:4.

Poslije šestog, istovremeno i najtežeg poraza u sezoni, fudbaleri Bešiktaša pali su na deseto mjesto, sa 20 bodova. Serija dobrih rezultata vinula je Giresun na 16. poziciju, sa 16 poena.