Senzacija: Middlesbrough eliminisao Tottenhama iz FA Kupa (VIDEO)

Nogomet 01. mar 202223:32 0 komentara

Fudbaleri drugoligaša Middlesbrougha plasirali su se u četvrtfinale FA kupa Engleske pošto su na svom stadionu Riversidd pobijedili premijerligaša Tottenham Hotspur rezultatom 1:0.

Pobjednik je odlučen tek poslije produžetaka nakon što je poslije 90 minuta igre bilo neriješeno 0:0. Junak utakmice bio je 19-godišnji napadač domaćeg tima Josh Coburn. Ušao je u igru u 96. minutu umjesto slovenačkog internacionalca Andraža Šporara i u 107. minutu na efektan način savladao kapitena na golu Pijetlova Huga Llorisa.

Fudbaleri Tottenhama bili su favoriti u ovom duelu, ali nisu uspjeli da to i opravdaju na terenu. Potpuno su pali u produžecima što su domaći fudbaleri iskoristili i došli do velike pobjede.

Fudbaleri Middlesbrougha napravili su tako još jedno veliko iznenađenje u FA Kupu Engleske pošto su u prethodnoj rundi uspjeli da eliminišu Manchester United na njegovom Old Traffordu nakon boljeg izvođenja jedanaesteraca.

Ranije tokom večeri plasman u četvrtfinale FA kupa Engleske obezbijedili su Manchester City i Crystal Palacea.

U srijedu se sastaju Luton Town – Chelsea, Southampton – West Ham United i Liverool – Norwich City. U četvrtak igraju Everton – Boreham Wood, dok je meč između Nottingham Forresta i Huddersfield Towna zakazan za 7. mart.