Sergej kralj asistencija, Lazio razbio Ljubičaste u Firenci

Nogomet 10. okt 202222:55 0 komentara
REUTERS/Lisa Leutner

Fudbaleri Lazija ubjedljivo su pobijedili kao gosti tim Fiorentine u posljednjem meču devetog kola italijanske Serije A.

Nebeskoplavi su slavili sa čak 4:0!

Počelo je šansama Luke Jovića u četvrtom i petom minutu, a onda je poveo gost: igrao se 11. minut kada je na dodavanje Matthije Zaccagnjija bivši igrač Fiorentine i Intera, Urugvajac Matijas Većini matirao domaćeg golmana Pjetra Teraćena.

Samo 14 minuta kasnije već je bilo 0:2: ovog puta Zaccagni je bio egzekutor, a ulogu asistenta preuzeo je Sergej Milinković Savić. Pridružio se Belgijancu iz Manchester Sitija Kevinu De Bruyneu kao najproduktivniji vezni fudbaler u Ligama petici. Obojica su učestvovali u devet golova svojih timova. Srpskom reprezentativcu to je bila šesta asistencija uz tri pogotka u Seriji A od početka  sezone.

Drugo poluvrijme počelo je novom šansom za Luku Jovića i još većom za njegovog saigrača Argentinca Nicolasa Gonzalesa tek što je ušao u igru.

Na suprotnoj strani uzvratili su Ciro Immobile i Sergej Milinković Savić. Srbin je glavom prebacio loptu do kapitena gostiju, koji je dobro šutirao, ali je pogodio samo prečku.

A onda u 85. minutu Luis Alberto na dodavanje Cire Immobilea postiže treći, a u 91. minutu nakon nove asistencije Sergeja Milinkovića Savića i to petom Immobile na jubilarni 300. meč u Seriji A postavlja konačnih – 0:4!