Serie A: Šest komada Napolija protiv Sassuola

Nogomet 30. apr 202217:45 > 17:55 0 komentara
REUTERS/Ciro De Luca

Fudbaleri Napolija savladali su Sassuolo 6:1 u 35. kolu Serije A.

Napolitanci su na stadionu Diego Armando Maradona riješili pitanje pobjednika nakon 21 minute igre. Ekipu iz Reggio Emillije je načeo Koulibaly u 7. minuti. Osimhen je osam minuta kasnije povisio na 2:0. Oba puta asistent je bio Insigne.

U 19. je već bilo 3:0 a gol je postigao Lozano. Osimhen je drugi gol na meču kreirao dvije minute kasnije.

Drugih 45 minuta donijela su još tri gola, dva u mreži gostiju. Mertens i Rrahmani pogađali za 6:0. A sve što je uspio Sassuolo je pogodak Lopeza u završnici.

Ekipa Luciana Spalettija je treća sa 70 bodova i utakmicom više od Milana koji ima 74 i Intera sa 72 na drugom mjestu.

Sassuolo je vezao treći poraz i ima 46 bdoova na 10. poziciji.

U drugom meču Verona je porazila Cagliari sa 1-2 i dovela ih u tešku poziciju za opstanak.

Verona je deveta sa 52 boda, a Cagliari 17. jednu poziciju iznad zone ispadanja sa 28 bodova, tri više ali i dvije utakmice manje od 18. Salernitane.