Serija A: Đuriću cijeli meč, gol i asistencija Vlahovića i pobjeda Juventusa

Nogomet 20. mar 202217:30 0 komentara
REUTERS/Massimo Pinca

Dušan Vlahović odigrao je izvrstan meč u pobjedi svog Juventusa nad Salernitanom 2:0 (2:0) u 30. kolu Serije A, pošto je upisao po gol i asistenciju.

Već poslije pola sata je Vlahović upisao gol i asistenciju. Prvo je u petom minutu bio dio izvrsne timske akcije, poslužio je Paula Dybalu, koji poslije lažnjaka lijevom nogom dovodi Staru damu u vodstvo.

Zatim, u 29. minutu, Vlahović je bio najviši u skoku i glavom je zatresao mrežu poslije ubacivanja De Sciglija sa desne strane.

Vlahović je sada ponovo na vrhu liste strijelaca Serije A, sa 21 golom dijeli prvo mesto sa Čirom Immobileom.

Gosti su tražili jedanaesterac u 54. minutu zbog igranja rukom Ruganija, imali i šansu preko Đurića, ali nisu uspjeli da smanje rezultat.

S druge strane, i De Ligt je imao priliku da definitivno riješi meč, a Vlahović je glavom sa desetak metara šutirao glavom preko gola u 73. minutu.

U sljedećem kolu Juventus dočekuje Inter 3. aprila i eventualnom pobjedom bi se potpuno uključio u borbu za titulu. Sada Stara dama ima 59 bodova na četvrtoj poziciji, jedan manje i meč više od trećeplasiranog Intera, a Salernitana je na dnu sa 16 bodova.

U drugom meču u istom terminu, Empoli i Verona su remizirali 1:1. Domaći su poveli preko Di Francesca u 26. minutu, a izjednačio je Kancellijeri u 71. minutu, šest minuta nakon što je Giovanni Simeone promašio penal.

Empoli je 13. na tabeli sa 33 boda, dok je Verona 10. sa 42.