Šest golova PSG-a: Mbappe i Neymar po hat-trick, Messi tri asistencije

Nogomet 09. apr 202223:27 > 23:37 0 komentara
REUTERS/Stephane Mahe

PSG protutnjao je Cleremontom sa šest golova u mreži domaćina, a odlično raspoloženi trojac Mbappe, Messi i Neymar briljirao je na ovom meču.

Poveli su Sveci već u šestoj minuti i nagovijestili tok utakmice. Messi je uposlio Neymara koji matira nemoćnog Desmasa.

Trinaest minuta kasnije Messi bilježi drugu asistenciju, a ovoga puta proigrava Mbappea za 0-2.

Cleremont uspijeva u 29. minuti smanjiti na 1-2 golom Dossoua. Ali to je bilo sve što su domaći napravili, ali i rezultat prvih 45 minuta.

Do 71. minute nije bilo golova, a onda je PSG “potopi” protivnike do kraja susreta. Prvo Neymar pogađa sa bijele tačke za 1-3. Samo tri minute kasnije asistira Mbappeu za 1-4, a nakon toga Messi upisuje treću asistenciju na meču i hat-trick Mbappea za 1-5.

To je bio 20. gol mladog Franucuza koji je najbolji strijelac Ligue 1.  Messi s druge strane ima 13 asistencija kako je stigao u Pariz i tri postignuta gola u francuskom šampionatu.

Konačnih 1-6 postavio je Neymar na asistenciju Mbappea. Brazilcu je to bio 10. gol sezone, a Kylianu 14. asistencija.