Sevilla u sjajnom susretu srušila Granadu

Nogomet 08. apr 202223:08 0 komentara
Action Images via Reuters/Andrew Couldridge

Fudbaleri Seville savladali su u uvodnom susretu 31. kola španske La Lige ekipu Granade rezultatom 4:2.

Ipak, nije sve počelo najbolje za tim iz Andaluzije jer je Granada vodila od 23. minute i to preko Machisa. Luis Suarez je bio asistent kod pogotka.

Sevilla do poravnanja stiže u 32. minuti, a strijelac je bio Diego Carlos nakon ubačaja Jesusa Navasa.

Potpuni preokret timu Julena Lopeteguija donosi Lucas Ocampos u 66. minuti, ali je Granada uspjela da poravna rezultat u 88. preko Diaza.

I kada se činilo da će meč završen sa podjelom bodova, na scenu stupa Ivan Rakitić koji sjajno pronalazi Rafu Mira, a španski centarfor pogađa za veliko slavlje domaćih navijača. Igrala se treća minuta nadoknade.

Pobjedu Seville dodatno je potvrdio Papu Gomez u desetoj minuti nadoknade.

Sevilla je nakon ove pobjede druga na tabeli La Lige sa 60 osvojenih bodova, 9 manje u odnosu na prvoplasirani Real Madrid. Granada je 16. sa 29 bodova i predstoji joj velika borba za opstanak.