Sheriff priredio iznenađenje i savladao Shakhtar

Nogomet 15. sep 202120:36 > 20:36 0 komentara
REUTERS/Gleb Garanich

Fudbaleri Sheriffa iz Tiraspola priredili su iznenađenje i savladali Shakhtar u prvom kolu grupe D Lige prvaka rezulatom 2-0.

Iako su gosti bili bolji protivnik na početku susreta, Sheriff je poveo. Igrala se 16. minuta kada je Adama Traore postigao pogodak na asistenciju Cristiana.

Ukrajinski tim je nastavio sa napadima, propustili su nekoliko dobrih prilika preko Marlosa i Pedrinha, ali je mreža golmana Athanasiadisa je ostala netaknuta.

Kazna je stigla u 63. minuti susreta, a strijelac je bio Momo Yansane koji je samo tri minute ranije ušao u igru. Lijepo je centrirao Cristiano, a napadač iz Gvineje glavom pogodio rašlje gola Pyatova.