Sigurna pobjeda Chelseaja protiv Lillea pred revanš u Francuskoj

Nogomet 22. feb 202222:58 > 23:14 0 komentara
REUTERS/David Klein

Chelsea je pobijedio Lille u Londonu 2:0 i tako stekao sigurnu prednost pred revanš u Villeneuve d'Ascqu.

Chelsea je od početka krenuo ofanzivno i dao do znanja ekipi Lillea da je veliki favorit u ovom meču.
Kai Havertz je propustio dvije dobre šanse u razmaku od 4. do 7. minute. Prvo je šutirao snažno preko gola, a onda mu je tri minute kasnije Leo Jardim odbranio dobar šut i poslao loptu u korner.

Hakim Ziyech izvodi korner i pronalazi Havertza koji glavom pogađa mrežu Brazilaca na golu Lillea. Gol Nijemca pogledajte

OVDJE.

Do kraja prvog dijela nije bilo više šansi vrijednih pomena.

Ziyech je na otvaranju drugog poluvremena pokušao udvostručiti prednost Plavaca ali ga je odbrana Lillea osujetila u toj namjeri.

Havertz se mogao proslaviti na ovoj utakmici kada je nakon fenomenalnog prodora i solo akcije ušao u kazneni prostor francuskog prvaka ali je pucao iznad prečke.

N’Golo Kante je u 63. minuti vrhunski povukao loptu sa 50 metara stigao u 16-terac Lillea i majstorski asistirao Christianu Pulišiću koji pogađa za 2-0 ekipa sa Stamfford Bridge. Akciju i gol pogledajte OVDJE.

Chelsea će imati dobru prednost pred revanš 16. marta na “Pierre-Mauroyu”.