Simeone srušio Milan na „San Siru“

Nogomet 18. sep 202223:16 0 komentara
REUTERS/Daniele Mascolo

Fudbaleri Napolija u derbiju sedmog gola Serije A na "San Siru" su pobijedili aktuelnog šampiona Milan rezultatom 2:1.

Ekipa iz Napulja je uz Atalantu i dalje jedina neporažena i sa 17 bodova dijeli prvo mesto sa timom iz Bergama koji je ranije danas u Rimu bio bolji od Rome.

Poslije ne toliko interesantnog prvog poluvremena, u nastavku meča su u razmaku od nešto manje od 23 minuta viđena tri gola.

Mateo Politano je u 55. minutu iz penala donio prednost gostima drugim uzastopnim golom u prvenstvu, a 14 minuta kasnije izjednačio je Olivier Giroud.

Ipak, velika tri boda Napoliju je obezbijedio Giovanni Simeone. Dvadesetsedmogodišnji argentinski napadač je u 78. minutu glavom pogodio mrežu Rossonera. Sinu trenera Atletico Madrida Diega Simeonea to je bio prvi gol u sezoni.

Napolitanci poslije reprezentativne pauze dočekuju Torino, a Milan ide u goste Empoliju.