Siniša Mihajlović će po lošem pamtiti Edina Džeku

Nogomet 18. sep 202120:37 0 komentara
Edin Džeko
Edin Džeko (REUTERS/Alessandro Garofalo)

U susretu 4. kola talijanskog nogometnog prvenstva prvak Inter je na San Siru deklasirao Bolognu sa 6-1 preuzevši barem privremeno vodstvo na ljestvici Serie A. Bh. reprezentativac Edin Džeko je postigao dva gola.

“Nerazzurri” su pružili sjajnu predstavu, u prvih pola sata zabili su tri gola, a potom u nastavku još tri. Bologna je tek u završnici postigla počasni pogodak.

Za Inter su zabili Lautaro Martinez (6), Milan Škriniar (30), Nicolo Barella (34), Matias Vecino (55) i Edin Džeko (63, 68) kojem je za prvi gol asistirao Marcelo Brozović. Za goste je zabio Arthur Theate (86).

Za milanski sastav je Brozović igrao do 74. minute, dok Ivan Perišić nije ulazio u igru.

Inter je ovom pobjedom barem privrmeno preuzepo vodstvo sa 10 bodova, dok Roma, Milan, Napoli i Fiorentina imaju po devet bodova. Bologna Siniše Mihajlovića je sedma sa sedam bodova.

U prvom subotnjem susretu Fiorentina je na gostovanju pobijedila Genou sa 2-1 upisavši treću uzastopnu pobjedu.

Fiorentina je povela u 60. minuti golom Riccarda Saponare na asistenciju Giacoma Bonaventure. U 89. minuti su obrnuli uloge, Saponara je asistirao, a Bonaventura zabio za 2-0. Konačnih 2-1 postavio je Domenico Criscito iz kaznenog udarca u osmoj minuti nadoknade.

Milan Badelj je za Genou igrao cijeli susret, dok je Adrian Šemper ostao na klupi.

“Viole” su otvorile sezonu porazom od Rome (1-3), a potom upisale tri pobjede (Torino, Atalanta, Genoa) s identičnih 2-1, dok je za Genou ovo bio treći poraz ove sezone uz jednu pobjedu.

Večeras je na rasporedu i utakmica Salernitana – Atalanta.