Široki Brijeg rutinski protiv Leotara

Nogomet 06. nov 202115:09 0 komentara
FK Leotar

Fudbaleri Širokog Brijega savladali su na stadionu Police domaću ekipu Leotara u okviru 16. kola Premijer lige BiH rezultatom 3-1.

Gosti iz Širokog poveli su u 15. minuti preko Tonćija Mujana, ali je Aćimović poravnao rezultat u samom finišu prvog dijela, pa se na odmor otišlo sa rezultatom 1-1.

Nastavili su izabranici Jure Ivankovića sa odličnom igrom i u drugom dijelu, a do novog vodstva doveo ih je Kristijan Medić u 54. minuti.

Konačan rezultat postavio je Ivan Ikić u 71. minuti nakon povratka poslije teške povrede.

Široki Brijeg se nakon ove pobjede nalazi na četvrtoj poziciji tabele Premijer lige Bosne i Hercegovine sa 23 osvojena boda, isto koliko ima i Borac, ali sa utakmicom više. Leotar je osmi sa 16 bodova.